• DOLAR
  13,6668
  %2,70
 • EURO
  15,5284
  %3,08
 • ALTIN
  775,79
  %1,94
 • BIST
  1.880
  %1,22
Obezite Belası Lösemi Riskini de Artırıyor

Obezite Belası Lösemi Riskini de Artırıyor

Obeziteden korunmak için araştırma yapan birçok uluslararası dernek ve vakıf, obezitenin lösemi riskini de artırdığı sonucuna ulaştı.

Aşırı kilolar birçok kronik ve hatta ölümcül hastalığa neden olurken, son yapılan araştırmalar lösemiye de neden olabileceğini ortaya koydu. Dünyadaki lösemi ile mücadele dernekleri tarafından ortak yapılan çalışmalar, obezitenin zannedilenden daha riski olduğu gerçeğini ortaya çıkarmış oldu.

ZAYIFLAMAK KANSER RİSKİNİ EN AZA İNDİRİYOR

Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre zayıflamak sadece kronik hastalıklara iyi gelmiyor. Kilo vermenin lösemi riskini de önemli ölçüde azalttığı, bu araştırmalar sonucunda görüldü.

Çocuklarda löseminin biraz daha ileri yaşlarda görülme riskinin azaltılması için, aşırı kilolu çocuklara zayıflamaları öneriliyor. Kilo kaybının kanserin önlenmesinde önemli rol oynadığına vurgu yapan uzmanlar, doğru beslenme alışkanlıklarına sahip olan kişilerin zayıflayarak birçok hastalığı yenebileceklerini belirtiyorlar.

KANSER TEDAVİSİNDE DE OLUMSUZ ETKİLİYOR

Oxford Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Alex Fercianos, obezitenin kanser tedavisinde tedaviyi ciddi anlamda olumsuz etkilediğini açıkladı. Fercianos yaptığı açıklamada kanserle mücadele etmek için yapılan tedavilerde en büyük engellerden birinin, aşırı kilolar olduğunu söyledi.

KİLO VERMEK LÖSEMİDE ÖLÜM RİSKİNİ DE AZALTIYOR

Uzmanlara göre çağın en önemli hastalığı olan obeziteden kurtulmanın, lösemi ve diğer kanser türlerinde ölüm riskini azaltıyor.

Aşırı kiloların kanser dışında farklı hastalıklar sebebiyle ölüm riskini artırdığı uzun zamandır biliniyor. Ancak kişinin ideal kilosuna yaklaşması, birçok hastalığa bağlı olarak artan ölüm riskini tersine çevirerek azaltıyor.

HIZLI KİLO VERMEK YERİNE SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK TERCİH EDİLMELİ

Aşırı kiloları bulunan insanlar bundan kurtulmak için farklı maceralara atılarak, sağlık açısından yeni risklere davetiye çıkarıyorlar. Bunların başında ise sağlıklı zayıflamak yerine, hızlı zayıflamayı tercih etmeleri geliyor.

Başta şok diyetler olmak üzere hızlı kilo verme yöntemleri, sağlığı tehdit eden ayrı bir unsur olarak görülüyor. Bu nedenler uzmanlar çok hızlı kilolardan kurtulmak isteyenleri uyararak, tercihlerinin sağlıklı kilo vermek olmasını istiyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM